captcha - en to cn translation catalogue (103 entries)

en: Captcha Settings
cn: Captcha设置

en: Captcha
cn: Captcha设置

en: Please enter a valid CAPTCHA value.
cn: 请您输入正确的验证码

en: requires
cn: 要求

en: or higher, that is why it has been deactivated! Please upgrade WordPress and try again.
cn: 或者更高版本，因此插件被禁用！请升级wordpress然后再次尝试

en: Back to the WordPress
cn: 回到wordpress页面

en: Plugins page
cn: 插件页面

en: Login form
cn: 登录

en: Registration form
cn: 注册表单

en: Register form
cn: 注册

en: Reset Password form
cn: 重置密码表单

en: Lost password form
cn: 丢失密码

en: Comments form
cn: 评论

en: Hide CAPTCHA in Comments form for registered users
cn: 对注册用户关闭验证问答

en: Plus (&#43;)
cn: 加 (&#43;)

en: Plus
cn: 加 (&#43;)

en: Minus (&minus;)
cn: 减 (&minus;)

en: Minus
cn: 减 (&minus;)

en: Multiplication (&times;)
cn: 乘 (&times;)

en: Multiply
cn: 乘 (&times;)

en: Numbers
cn: 数字

en: Words
cn: 单词

en: Please select one item in the block Arithmetic and Complexity for CAPTCHA
cn: 请选择一组数学运算操作和验证问答难度

en: Settings saved.
cn: 设置保存成功

en: Wrong license key
cn: 验证码不正确

en: Something went wrong. Try again later. If the error will appear again, please, contact us <a href=http://support.bestwebsoft.com>BestWebSoft</a>. We are sorry for inconvenience.
cn: 出现问题，请稍后尝试. 如果一再出现错误，请联系我们<a href=http://support.bestwebsoft.com>BestWebSoft</a>. 抱歉给您带来的不便

en: This license key is bind to another site
cn: 这个license key对应另外一个网站

en: Unfortunately, you have exceeded the number of available tries per day. Please, upload the plugin manually.
cn: 很遗憾，你已达每日尝试次数上限，请手动上传插件

en: Failed to download the zip archive. Please, upload the plugin manually
cn: 下载zip文件失败，请手动上传插件

en: Failed to open the zip archive. Please, upload the plugin manually
cn: 打开zip文件失败，请手动上传

en: Your server does not support either ZipArchive or Phar. Please, upload the plugin manually
cn: 你的系统不支持 ZipArchive或Phar文件，请手动上传！

en: Something went wrong. Try again later or upload the plugin manually. We are sorry for inconvenience.
cn: 出现错误，请稍后尝试或者手动上传插件。抱歉给您带来的不便

en: Please, enter Your license key
cn: 请输入你的license key

en: Settings
cn: 设置

en: FAQ
cn: 常见问题

en: Go PRO
cn: 收费版

en: Notice:
cn: 注意：

en: The plugin's settings have been changed. In order to save them please don't forget to click the 'Save Changes' button.
cn: 插件设置已更改。如果要保存更改，别忘了点击 '保存更改' 按钮.

en: Enable CAPTCHA for:
cn: 对以下内容开启验证问答：

en: Contact form
cn: 联系

en: powered by
cn: 驱动于

en: Activate contact form
cn: 激活插件Contact Form

en: Download contact form
cn: 下载插件Contact Form

en: If you would like to add Captcha to a custom form, please see
cn: 如果您想定制这个插件，请联系<a href="Mailto:plugin@bestwebsoft.com">plugin@bestwebsoft.com</a>，或在我们的网站填写联系信息

en: Subscriber
cn: 订阅

en: "Create a Group" form
cn: "新建组" 表单

en: Enable CAPTCHA:
cn: 对以下内容开启验证问答：

en: If you upgrade to Pro version all your settings will be saved.
cn: 如果升级到付费版本，所有设置都会保存

en: Unlock premium options by upgrading to a PRO version.
cn: 升级到付费版本解锁这些高级功能

en: Learn More
cn: 了解详情

en: Go
cn: 确认

en: Title for CAPTCHA in the form
cn: 验证问答表单的标签

en: Required symbol
cn: 必填符号

en: Arithmetic actions for CAPTCHA
cn: 验证问答的数学操作

en: CAPTCHA complexity level
cn: CAPTCHA 复杂级别

en: Save Changes
cn: 保存更改

en: If you enjoy our plugin, please give it 5 stars on WordPress
cn: 如果你喜欢这个插件，请在wordpress网站上给我们好评哦

en: Rate the plugin
cn: 评价插件

en: If there is something wrong about it, please contact us
cn: 如果发现错误，请联系我们

en: Congratulations! The PRO version of the plugin is successfully download and activated.
cn: 恭喜！付费版本已成功下载并激活。

en: Please, go to
cn: 请前往

en: the setting page
cn: 设置页面

en: You will be redirected automatically in 5 seconds.
cn: 5秒后将会自动跳转

en: You can download and activate
cn: 你可以下载和启用

en: version of this plugin by entering Your license key.
cn: 版本，请先输入你的license key

en: You can find your license key on your personal page Client area, by clicking on the link
cn: 你可以在用户中心（Client area）找到你的license key

en: (your username is the email you specify when purchasing the product).
cn: （用户名为购买时填写的邮箱地址）

en: Go!
cn: 确认！

en: ERROR
cn: 错误

en: zero
cn: 零

en: one
cn: 一

en: two
cn: 二

en: three
cn: 三

en: four
cn: 四

en: five
cn: 五

en: six
cn: 六

en: seven
cn: 七

en: eight
cn: 八

en: nine
cn: 九

en: eleven
cn: 十一

en: twelve
cn: 十二

en: thirteen
cn: 十三

en: fourteen
cn: 十四

en: fifteen
cn: 十五

en: sixteen
cn: 十六

en: seventeen
cn: 十七

en: eighteen
cn: 十八

en: nineteen
cn: 十九

en: ten
cn: 十

en: twenty
cn: 二十

en: thirty
cn: 三时

en: forty
cn: 四十

en: fifty
cn: 五十

en: sixty
cn: 六十

en: seventy
cn: 七十

en: eighty
cn: 八十

en: ninety
cn: 九十

en: and
cn: 和

en: Encryption password is not set
cn: 未设置加密的密码

en: Decryption password is not set
cn: 未设置解密的密码

en: Support
cn: 支持

en: It's time to upgrade your <strong>Captcha plugin</strong> to <strong>PRO</strong> version
cn: 升级Captcha插件至<strong>付费</strong>版本

en: Extend standard plugin functionality with new great options
cn: 通过更多设置选项扩展插件功能
